1% podatku

1_percentAkcje charytatywne mają to do siebie, że nie zawsze funkcjonują tak, jak powinny. Z jakiego powodu? Całość zależy od tematu akcji i od tego, jak wiele osób jest w nią zaangażowanych. Kwestie reklamy też są wymagane. Jeżeli reklama jest dosyć kiepska, ludzie nie wiedzą o danej akcji lub problematyka zagadnienia nie została prawidłowo pokazana – wówczas problem może się powiększyć, a charytatywne działania spalą na panewce.

Zatem nie można dopuścić do tego, by akcje dobroczynne, które rzeczywiście pomagają zostały zapominane. Akcja wspieraj hospicja jest przykładem postępowań, które ukierunkowane są w kierunku hospicjów. Zależy nam w związku z tym na tym, aby dotrzeć do większej ilości ludzi, pobudzić ich myśli i zmotywować do działania, które będzie skutkowało pojawianiem się pomocy. Jakiej? Chodzi bezsprzecznie o świadomość, że hospicja są, że mają własne problemy oraz potrzebują wsparcia osób trzecich, inaczej całkowicie nie powiązanych z tymi instytucjami. Wspieraj hospicja to tytuł akcji, która kumuluje pieniądze na chwalebny cel.

Dzięki takim działaniom jesteśmy w stanie o wiele prędzej pomóc hospicjom, które są na skraju bankructwa, wymagają pieniędzy dokładnie na wszystko, nie mają środków do prowadzenia własnej działalności i stoją przed zagrożeniem, które ma prawo dotyczyć upadłości oraz konieczności wyrzucenia pacjentów z danej instytucji. Dlatego należałoby zaintrygować się pomocą. Nie dla prezesów lub też pracowników tych placówek, ale dla samych pacjentów, którzy przecież niczemu nie zawinili. Wobec tego wspieraj hospicja, nie zezwólmy, aby te jednostki były likwidowane, dbajmy o tych, którzy tam przebywają. Przenigdy nie wiadomo, co ma prawo stać się w przyszłości. Nawet, jeżeli my sami nie będziemy pożądać wsparcia – inni mogą jej potrzebować, co drastycznie wpłynie na pogląd dotyczący hospicjów. Wskutek tego nie wolno bagatelizować tych instytucji oraz możliwych próśb lub nawet próśb o pomoc. Dyrektorzy często borykają się z problemami pieniężnymi. Fachowy personel, warunki dotyczące bezpieczeństwa czy też po prostu środki do życia – to wszystko kosztuje.

Podziękowania dla blogu Můj blog o práci

Comments are closed.