Ulubiona muzyka kilku pokoleń

muzykaMuzyki możemy dziś słuchać przy różnych okazjach, nie tylko w dzień powszedni po pracy. Możemy też słuchać muzyki w piątkowy wieczór oraz wybrać się na jakąś imprezę w sobotę lub niedzielę. Taka muzyka na prywatce u znajomych zawsze wydaje nam się jakoś atrakcyjniejsza, podwójnie dobrze się wtedy bawimy. Takie domowe spotkania przy muzyce można sobie organizować dziś w dowolnym czasie, nie musimy czekać aż pojawi się konkretna okazja w postaci czyichś urodzin czy imienin. Przy muzyce możemy także świętować czyjś awans, założenie własnego biznesu albo zdany egzamin. Takich okazji do świętowania przy muzyce będzie jeszcze dużo więcej, niezależnie od wieku chcemy się bawić, a muzyka wiadomo łączy pokolenia. Są też takie zespoły i tacy wykonawcy, którzy już przez wiele lat są chętnie słuchani i ciągle przybywa im nowych fanów. Nie słabnie np. uwielbienie wielu z nas do zespołu ABBA, muzyka ta nastraja bardzo optymistycznie i budzi w nas swoistą nadzieję. Bardzo dobrze słucha się jej zarówno na początek dnia, jak i podczas sobotniej imprezy.

Muzyka rozrywkowa to na pewno wiele fajnych przebojów, piosenek, które często możemy rozpoznać już po kilku dźwiękach. Takie przeboje to nie tylko muzyka polska, to także wiele ciekawych kawałków zagranicznych. Mamy też niezliczone przeboje w wielu gatunkach, najczęściej są to hity popowe, rockowe albo też klasyki jazzowe czy elektroniczne. Takich hitów lubią dziś słuchać całe pokolenia, nie tylko młodsi, ale również starsi. Starsza generacja wielokrotnie jednak zadowoli się tym, co usłyszy w radiu. Mogą też oglądać czasem programy muzyczne w telewizji, najczęściej są to jednak relacje z różnych imprez typu festiwale. Muzyki na wiele innych sposobów słucha natomiast młodsza generacja. Całe mnóstwo nastolatków słucha dziś np. muzyki w sieci i stamtąd ją też ściąga, następnie młodzi ludzie zgrywają poszczególne pliki na odtwarzacze MP3 lub MP4 i słuchają potem w dowolnej chwili, nawet w nocy lub podczas przerw w szkole. Muzyki młodzież może dziś słuchać nie tylko z wymienionych wyżej odtwarzaczy, wielu nastolatków ma też powgrywane pliki muzyczne w telefonach.

Wielu z nas ma nie do końca właściwe wyobrażenie o muzyce rozrywkowej. Uważamy na ogół, że jest to muzyka pop i że taka muzyka grana jest przede wszystkim w radiu. Otóż nic bardziej mylnego, muzyka rozrywkowa nie ogranicza się bowiem tylko i wyłącznie do popu. Także inne gatunki są integralną częścią muzyki rozrywkowej, również więc rock i rap zaliczamy do tej muzyki. Gatunków w muzyce rozrywkowej będzie naturalnie o wiele więcej niż tylko te wyżej wymienione. Bardzo popularnymi gatunkami muzycznymi mogą być też np. blues, country oraz muzyka elektroniczna. Kiedy kupujemy dziś płyty, to bardzo często odnajdujemy w poszczególnych sklepach podział na gatunki. Takiego podziału możemy się też dziś ponadto dopatrzyć w wielu sklepach internetowych. Dzięki takiej segregacji szukanie odpowiedniej płyty będzie dla nas o wiele łatwiejsze. Od razu jej bowiem będziemy szukać tam gdzie trzeba. Do muzyki rozrywkowej nie zaliczymy natomiast klasycznej, muzyka klasyczna stanowi odrębny obszar i często skierowana jest do wybranych kręgów słuchaczy.

Muzyka rozrywkowa to zagadnienie lubiane przez wielu Polaków. Niezależnie od wieku na ogół większość z nas lubi słuchać muzyki, zarówno w radiu, jak i w telewizji. W telewizji muzyki słucha raczej młodzież, mają słabość nie tylko do transmisji z różnych koncertów, lubią też oglądać i komentować teledyski. Nasi rodzice i dziadkowie też lubią czasem pooglądać jakiś muzyczny festiwal lub teledysk w telewizji, o wiele częściej jednak skłaniają się ku radiu. To tam mogą godzinami słuchać muzyki, i to także w porach nocnych. Aktualnie na wielu stacjach możemy usłyszeć masę pogodnych nowości muzycznych, przykładowo radio Zet puszcze dla swoich słuchaczy mnóstwo takiej energetycznej muzyki. Jeśli radio Zet to nie to, możemy wybrać konkurencyjne radio RMFFM. Tutaj podobnie usłyszymy wiele nowości, które bardzo często przeplatały się będą z hitami z ostatnich dziesięcioleci. Idealnym radiem jest też dla wielu starszych osób radio Złote Przeboje, na tej stacji grana w zasadzie jest tylko muzyczna klasyka, zarówno polska, jak i zagraniczna.

Comments are closed.